• An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Strona Główna

Witamy w Hodowli Nowofundlandów Gryfia Dolina!!!

 

02.07.2017 - Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Meisdorf

Piąta wystawa w ostatnim czasie i piąte zwycięstwo!

LOTTA Gryfia Dolina w kl.championów - lok.1, CAC, Najlepsza Dorosła Suka i BEST OF BREED !!!

 

 

24.06.2017 - Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Kołobrzegu 

Del Oso's Keep calm and carry on aka Sally, kl.szczeniąt - lok. 1, WO, Najlepsze Szczenię w rasie

LOTTA Gryfia Dolina kl.championów - lok. 1, CWC, CACIB, Najlepsza Dorosła Suka i ostatecznie BEST OF BREED !!!

 

10-11.06.2017 - podwójna Krajowa Wystawa Psów w Szczecinie.

Del Oso's Keep Calm and carry on (Sally), kl. młodszych szczeniąt - 2x ocena wybitnie obiecująca, 2x lok. 1, 2x Najlepsze Młodsze Szczenie w rasie.

Na ringu honorowym Sally w cudownym stylu zdobyła pierwsze miejsce wygrywając BEST IN SHOW !!! 

LOTTA Gryfia Dolina kl. championów - 2x lok. 1, 2x Najlepsza Dorosła Suka, 2x BEST OF BREED, BOG III

20.05.2017 - Krajowa Wystawa Psów w Ustce.

LOTTA Gryfia Dolina kl. championów - lok.1, CWC, Najlepsza Dorosła Suka, BEST OF BREED :))W maju zawitała do nas z Niemiec rozkoszna suczka o imieniu Sally -     Del Oso's Keep calm and carry on (King of Helluland Orient Express & Ursinus Velutus Paloma Nera).

Dorosłe psy były bardzo ciekawe nowego gościa, którego natychmiast przyjęły do swojego grona. 

 

11-12.02.2017 - dwie wystawy, dwie wygrane! Podczas Krajowej Walentynkowej i Nocnej Wystawy w Bydgoszczy, Lotta zajęła dwie pierwsze lokaty.

W tym dniu zakończyłyśmy  Championat Polski.

 

01.2017 - wzruszający filmik z naszej dogoterapii, został opublikowany przez portal eGryfice.pl    Dziękujemy za uznanie!

http://egryfice.pl/poruszajaca-dogoterapia-w-psouu-w-gryficach/

 

26.11.2016 - Krajowa Wystawa Psów w Bydgoszczy

Kolejna wystawa, kolejne sukcesy :)

Lotta w klasie otwartej, w pięknym stylu wygrała całą rasę zdobywając - lok. 1/3, CWC, Najlepsza Dorosła Suka, Zwycięzca Rasy (BOB) oraz res. BEST OF GROUP
 

Listopad  2016

W listopadzie gościliśmy w Specjalistycznym Punkcie Przedszkolnym "Promyczek" w Nowogardzie. Kolejny raz nasza wizyta sprawiła, że na dziecięcych buźkach pokazał się uśmiech. Wrażeń było bardzo wiele, a czas upłynął w przyjaznej atmosferze. Do zobaczenia ponownie wkrótce!

11.11.2016 - Krajowa Wystawa Psów w Szczecinku.

Pierwszy występ Lotty w klasie otwartej - lok. 1, CWC, BOS (Najlepszy Pies Płci Przeciwnej), Najlepsza Suka

 

 

 

 


10.11.2016 - wizyta w Publicznym Przedszkolu Nr 1 w Gryficach. Tym razem wiedzę o psie pragnęły pogłębić przedszkolaki. Praca z tak grzecznymi dziećmi, była dla nas prawdziwą przyjemnością :)

 


DOM DLA DZIECI w Gryficach - w październiku wraz z Lottą odwiedziłam Dom Dla Dzieci w Gryficach. W zajęciach brali udział wszyscy Podopieczni przebywający obecnie w placówce, zarówno Ci najmłodsi, jak i najstarsi. Podczas naszych spotkań panowała bardzo przyjazna atmosfera, który służyła przyswojeniu nowych informacji z zakresu wiedzy o psie, bezpieczeństwa i obowiązkach.

 

29-30.10.2016 - podwójna Międzynarodowa Wystawa Psów w Poznaniu - wspaniały występ Lotty w klasie pośredniej!

Pierwszy dzień - lok.1/2, CWC, res.CACIB

 

Drugi dzień - lok. 1/3, CWC


02.10.2016 - Międzynarodowa Wystawa Psów w Rostoku - pierwszy występ Lotty (21 m-cy) w klasie pośredniej w Niemczech  - lok. 1/4, Anw.Dt.Ch.,CAC, Najlepsza Dorosła Suka, Najlepszy Pies Płci Przeciwnej (BOS), CACIB


 

17.07.2016 - Krajowa Wystawa Psów Rasowych Koszalin

LOTTA zaprezentowała się pięknie w klasie pośredniej zdobywając - lok.1/2, CWC, Najlepszą Dorosłą Sukę, Zwycięzcę Rasy (BOB) oraz BEST OF GROUP III


 

 

10.07.2016 - Międzynarodowa Wystawa Psów w Warszawie

LOTTA Gryfia Dolina kl. młodzieży - lok. 1/4, ZWYCIĘZCA MŁODZIEŻY,  nominacja Crufts 2017

Wygrywając kolejny raz swoją klasę, Lotta zyskuje tytuł                  Młodzieżowego Championa Polski !!!

 

  

 

 

 

Będąc w Warszawie, odwiedziliśmy dzieci Bajli (MADAME BUTTERFLY). Troszkę podrosły od czasu, gdy opuściły nasz dom. Są wspaniałe, nie mogliśmy oderwać oczu…. Suri, Arthur & Shilla razem.                                          

 

18-19.06.2016 - ten weekend spędziliśmy w Erfurcie, wróciliśmy w wyśmienitym humorze :)

 

18.06 - CAC Erfurt - LOTTA Gryfia Dolina, kl.młodzieży - lok.1, Anw.Dt.Jug.Ch. VDH, ZWYCIĘZCA MŁODZIEŻY, NAJLEPSZY JUNIOR w RASIE i ...... ZWYCIĘZCA RASY BOB !!!

19.06 - CACIB Erfurt - LOTTA Gryfia Dolina, kl.młodzieży - lok.1, Anw.Dt.Jug.,Ch.VDH, ZWYCIĘZCA MŁODZIEŻY, NAJLEPSZA SUKA, BOS oraz tytuł Młodzieżowego Zwycięzcy Turyngii


Tymi sukcesami Shilla zakończyła Młodzieżowy Championat Niemiec
i jest trzecim w Polsce Nowofundlandem z tym tytułem, z czego dwa z tych trzech niufów należą do mnie - LOTTA Gryfia Dolina i jej mama MADAME BUTTERFLY Załoga Nelsona :) 

 

 


 

04.06.2016 - kolejny sukces...... Międzynarodowej wystawa w Neumünster: 

LOTTA Gryfia Dolina kl.młodzieży - lok.1, Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie! Na ringu honorowym Lotta znalazła się w szóstce najlepszych Juniorów tej wystawy.

 

 

 

27-28.05.2016 – HURRRRRAAA!!!! To był wspaniały, pełen sukcesów weekend! Na jednej z najbardziej prestiżowych wystaw nowofundlandów FED CUP, która w tym roku odbyła się w Czechach, Shilla stanęła na podium!!!!

W pierwszym dniu w konkurencji 9 psów, Shilla zajęła pierwsze miejsce, natomiast w drugim dniu w konkurencji 7 psów, stanęłyśmy na drugiej lokacie! Radości nie było końca…..

 

 

 

 

 

 

 

20.05.2016 – wizyty psa na lekcjach, przypadły najwyraźniej do gustu uczniom ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Gryficach, gdyż znowu tam zagościliśmy! Tym razem słuchaczami byli uczniowie klas piątych i szóstych. Uczniom należy się duża pochwała, gdyż okazali się wysoką kulturą, przestrzegali reguł panujących podczas wizyty psa na zajęciach, zadawali bardzo mądre i konkretne pytania dotyczące psów oraz bezpośrednio Bajli.  

 

 

13.05.2016 – w dniu dzisiejszym gościliśmy u przemiłych pierwszo- i drugoklasistów SP4 w Gryficach. Bajla wzbudziła jak zawsze wiele pozytywnych emocji. Nietypowa lekcja, podczas której uczniowie poznali bliżej rasę „nowofundland”, zasady bezpiecznego obcowanie z psem oraz związane z nimi obowiązki, pozostanie na długo w ich pamięci. Na koniec spotkania, Bajla dostała w nagrodę dwa przepiękne rysunki, które przedstawiają psy. Serdecznie Wam dziękujemy!

 

05.2016 - tym razem spotkaliśmy się z dziećmi ze szkoły w Trzygłowie. Bajla zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie. Grupa była bardzo cicha i tak grzeczna, że w pewnym momencie Bajla wstała i poszła położyć się wśród dzieci. Każde z dzieci miało okazję nakarmić i pogłaskać dużego, bardzo delikatnego nowofundlanda. Dzieci wzbogaciły swoją dotychczasową wiedzę na temat psów i związanych z nimi obowiązkami.

 

 

 

05.2016 - kolejny raz, Bajla i ja zostałyśmy zaproszone do SP4 w Gryficach. Dzieci spisały się na medal, zadawały ciekawe pytania i bacznie słuchały wszystkich przekazywanych im informacji. Podczas indywidualnego kontaktu z Bajlą, dzieci potrafiły zastosować zdobytą wiedzę. Dziękujemy za zaproszenie!

 

03.05.2016 - tego dnia Shilla i Bajla dzielnie kroczyły w Marszu Godności, który zorganizowało Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gryficach. Wspólny marsz rozpoczął Obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Podczas wspólnego festynu, każdy z gości mógł zrobić sobie zdjęcie z niufkami za symboliczne 2zł wrzucone do puszki, wspierając tym samym akcję KILOMETRY DOBRA.

fot.Marcin Bublewicz

 fot.Marcin Bublewicz

fot. Marcin Bublewicz

04.2016 - Cennych wskazówek dotyczących bezpiecznego obcowania z psem wysłuchali uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Gryficach. Dzieci z dużą uwagą i zaciekawieniem przyglądały się dużemu, czarnemu nowofundlandowi, który je odwiedził. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji na temat obowiązków, jakie niesie ze sobą posiadanie pupila. Szybko opanowali także krótki wierszyk. Wizyta była bardzo udana i pełna emocji :)

04.2016 - Na zaproszenie Pani Jolanty Frączek ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Białogardzie, Shilla i Bajla odwiedziły wspaniałych uczniów z klasy 2b. Dzieci z niezwykłą radością przywitały niecodziennych gości. Celem naszej wizyty było uświadomienie dzieciom, jakie obowiązki wynikają z posiadania czworonoga oraz poznanie podstawowych zasady zachowania się wobec psa. Bacznie słuchały dawanych im wskazówek, o czym świadczy ich odpowiednia postawa podczas głaskania czy karmienia niufów. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli we wszystkich ćwiczeniach oraz znakomicie wykorzystali nowo poznane zasady w praktyce.

Było nam bardzo miło poznać tak grzeczne i mądre dzieciaki. Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy :) Wizyta u Was była dla nas przyjemnością!

 

 

 

05.06.2016 - na międzynarodowej wystawie w Drzonkowie, Shilla (LOTTA Gryfia Dolina) zaprezentowała się wspaniale i zajęła drugą lokatę.

13-14.02.2016 - wspaniała wiadomość! W jeden dzień, na dwóch krajowych wystawach w Bydgoszczy, nasza Shilla (LOTTA Gryfia Dolina) wygrała:

- Wystawa Walentynkowa - 1 m-ce, Zwycięzcę Młodzieży, Najlepszego Juniora w Rasie oraz BOS !!!!!

- Wystawa Nocna - 1 m-ce, Zwycięzca Młodzieży

    

03.10.2015 - wystawą w Rostocku MADAME BUTTERFLY (Bajla) kończy CHAMPIONAT NIEMIEC!!!  Bajla jest pierwszym i póki co jedynym nowofundlandem w Polsce z tym tytułem.

 

 

21.01.2015 - narodziny miotu L (MADAME BUTTERFLY Załoga Nelsona & BELISSIMO vom Versetal)

 

08.09.2013 - narodziny miotu S (MADAME BUTTERFLY Załoga Nelsona & URSINUS VELUTUS El Fuego in Soul)

 

27.05.2012 - MADAME BUTTERFLY (Bajla) wygrywa wystawę w Ustce i zostaje nowym Championem Polski

31.07.2011 - ogromna radość!!! Nasza MADAME (Bajla) na wystawie w Bremen wygrywa swoją klasę i zostaje pierwszym w Polsce Młodzieżowym Championem Niemiec oraz Klubu Niemiec (DNK)!!!

 

03.07.2011 - MADAME BUTTERFLY (Bajla) wygrywa wystawę w Gorzowie Wlkp. i tym samym zostaje Młodzieżowym Championem Polski

 

 

LOTTA Gryfia Dolina

 

 

25.01.2015 urodziła się Lotta (aka Shilla)

 

Mama: MADAME BUTTERFLY Załoga Nelsona

 

Ojciec: BELISSIMO vom Versetal


 

 

Osiągnięcia Lotty w klasie młodzieży:

 

Młodzieżowy Champion Polski

Młodzieżowy Champion Niemiec VDH

Młodzieżowy Champion Klubu Niemiec VND

Młodzieżowy Zwycięzca Turyngii 2016

Młodzieżowy Zwycięzca Wystawy Klubowej Czech 2016

Młodzieżowy V-ce Zwycięzca Klubu Niemiec, Austrii, Słowacji            (FED CUP 2016)

Nominacja Crufts 2017

 

 

 

16 miesięcy

 

14 miesięcy

   

 

11 miesięcy

 

Madame Butterfly Załoga Nelsona

 madamebutterfly
Kliknij aby powiększyć

"Doskonały typ, bardzo wysokiej jakości, potężna, bardzo ładna głowa, poprawna szyja, dobra górna linia i zad, bardzo dobra w ruchu"
Joao Vasco Pocas
CACIB Poznań 2011

 

Madame Butterfly jest pierwszą suką w Polsce z tytułami:
Młodzieżowy Champion Niemiec oraz Klubowy Młodzieżowy Champion Niemiec.

ur. 23.06.2010

Młodzieżowy Champion Niemiec VDH

Młodzieżowy Champion Klubu Niemiec DNK

Młodzieżowy Zwycięzca Berlina 2011

Młodzieżowy Champion Polski

Champion Polski

HD A, ED 0/1

Rodowód

 

Data i miejsce

Date and place

Klasa/ Class

Sędzia/Judge

Ocena/ Qualifications

30.09.2012

Rostock CACIB

otwarta/open

Roberto Schill

lok.2/4

doskonała/excellent

res.Anw.Dt.Ch.

res.CAC

01.09.2012

Klubowa Wystawa Nowofundlanów

otwarta/open

Lynne Anderson

lok.2/4

doskonała/excellent

04.08.2012

Bremen CACIB

otwarta/open

Igor Semilovic

lok.2/5

doskonała/excellent

res.Anw.Dt.Ch.

23.06.2012

Lubieszyn CAC

otwarta/open

Magdalena Kozłowska

lok.1

doskonała/excellent

CWC

02.06.2012

Leszno CACIB

pośrednia/intermediate

Ligita Zake

lok.2/5

doskonała/excellent

27.05.2012

Ustka CAC

pośrednia/intermediate

Iwona Matuszewska

lok.1/2

doskonała/excellent

CWC

12.05.2012

Dortmund CAC

pośrednia/intermediate

Dan Ericsson

lok.1/4

doskonała/excellent

Anw.Dt.Ch.

21.04.2012

Dresden CACIB

pośrednia/intermediate

Erwin Deutscher

lok.1/4

doskonała/excellent

Anw.Dt.Ch.

Res.CACIB

11.03.2012

Vilnius CACIB

pośrednia/intermediate

Petra Junehall

lok.2/2

doskonała/excellent

10.03.2012

Vilnius CACIB

pośrednia/intermediate

Małgorzata Hałas

lok.2/2

doskonała/excellent

27-29.01.2012

Głogów CACIB

pośrednia/intermediate

Mirosław Redlicki

lok.1/4

doskonała/excellent

CWC

06.01.2012

Koszalin CAC

pośrednia/intermediate

Maria Bruska

lok.1/2

doskonała/excellent

CWC

22.10.2011

Poznań CACIB

pośrednia/intermediate

Joao Vasco Pocas

lok.2/3

doskonała/excellent

01.10.2011

Miastko CAC

pośrednia/intermediate

Magdalena Kozłowska

lok.1

doskonała/excellent CWC

13-14.08.2011

Sopot CACIB

młodzieży/junior

Jerzy Mrugasiewicz

lok.2/4

doskonała/excellent

31.07.2011

Bremen CAC

młodzieży/junior

Elsbeth Clerc

1ok.1/4

doskonała/excellent

Anw.Dt.Jug.-Ch.

Best Junior

24.07.2011

Koszalin CAC

młodzieży/junior

Andrzej Kaźmierski

lok.2/2

doskonała/ excellent

23.07.2011

Koszalin CAC

młodzieży/junior

Andrzej Szutkiewicz

lok.1

doskonała/excellent

Zwycięzca Młodzieży

Best Junior

16.07.2011

Spezialaustellung Schleswig-Holstein

młodzieży/junior

Petra Junehall

lok.1/2

doskonała/excellent

Anw.Dt.Jug.-Ch.

03.07.2011

Gorzów CAC

młodzieży/junior

Anna Chlebek

lok.1

doskonała/excellent

Zwycięzca Młodzieży

Best Junior

04.06.2011

Leszno Prestige CACIB

młodzieży/junior

Janusz Opara

lok.1/5

doskonała/excellent

Zwycięzca Młodzieży

Best Junior

29.05.2011

Ustka CAC

młodzieży/junior

Andrzej Szutkiewicz

lok.1

doskonała/excellent

Zwycięzca Młodzieży

Best Junior

02.04.2011

Berlin CACIB

młodzieży/junior

Adrian Landarze

lok.1/5

doskonała/excellent

Anw.Dt.-Jug.Ch. VDH

Jugendsiger Berlin 2011

05-06.03.2011

Zielona Góra CAC

szczeniąt/puppy

Anna Kochan

lok.1/3

wybitnie obiecująca/

very promising

Best Puppy

16.01.2011

Gdańsk CAC

szczeniąt/puppy

Viva Maria Soleckyj Szpunar

lok.1

wybitnie obiecująca/

very promising

Best Puppy

Dogoterapia/Dogoedukacja

Dogoterapia/Dogoedukacja

 


Shilla i Bajla uczestniczą w zajęciach z dogoterapii w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Gryficach. Psy motywują dzieci do wykonywania różnych ćwiczeń (motoryka mała i duża) i wspólnych zabaw oraz pomagają przełamać bariery. Podczas naszych spotkań, podopieczni uczą się także prawidłowego zachowania wobec psa, poszerzają zakres słownictwa oraz poznają podstawy pielęgnacji. Zajęcia poprawiają funkcjonowanie fizyczne, społeczne, emocjonalne i poznawcze dziecka. W zamian za wytrwałość i mile spędzony czas, psy są nagradzane przez uczestników ulubionymi smaczkami.


W plan naszych spotkań wplatane są liczne metody aktywizujące uczestników do wykonywania ćwiczeń mających na celu usprawnienie ich funkcjonowania.  

 

 

 

Bezpośredni kontakt z psem sprawia zawsze wiele radości.

 

fot. Marcin Bublewicz

fot. Marcin Bublewicz

fot. Marcin Bublewicz

fot. Marcin Bublewicz

fot. Marcin Bublewicz

fot. Marcin Bublewicz

  fot. Marcin Bublewicz

fot. Marcin Bublewicz

fot. Marcin Bublewicz

 

Mioty

Oczekujemy szczeniąt na początku października. Więcej informacji niebawem.

 

Miło nam poinformować, że 21.01.2015 na świat przyszły dwa szczeniaki: dziewczynka i chłopczyk.


Mamy 3 tygodnie:

LOTTA i LAMBRUSCO


 

Mamy 4 dni


MAMY 3 MIESIĄCE

LAMBRUSCO

 

LOTTA

 

 

Matka: MADAME BUTTERFLY Załoga Nelsona (Bajla)

Ojciec: BELISSIMO vom Versetal (Julian)

 

BELISSIMO (Julian)

 

MADAME BUTTERFLY (Bajla)

 


MIOT S - ur. 08.09.2013

Matka: MADAME BUTTERFLY Załoga Nelsona (Bajla)

Ojciec: Ursinus Velutus El Fuego en Soul (Shimo)

 

Na świat przyszły trzy cudowne suczki:


* SANTA SUSANNA

* SHERRY LADY

* SHIMO'S PRINCESS

 SHIMO'S PRINCESS (Suri)                                SHERRY LADY (Sherry)

   

SANTA SUSANNA (Luna)